DOLORES CANNON 1

 

Üç  yıl önce parapsikolojik konularla ilgili arayıştayken, internette  Dolores Cannon’ın 60’dan fazla videosu olduğunu gördüm. Kendisi geçmiş yaşam üzerine uzmanlaşmış bir hipnoterapisttir. Hemen her videoda kendi yaşam hikayesini anlatıyor. Konferanslarından oluşan çoğu videolarda kendinden emin, rahat, samimi ve sakin  anlatışı ile konuları çok ilgimi çekti. İngilizce isimleri you tube’ta şöyleydi. “Life after death”,Conversation with Nostradamus”,”Convoluted Universe”, “Atlantis, Healing, Hypnosıs and other dimensions” ilginizi çekerse bu başlıklarla bulabilirsiniz.

O dönem her zamanki gibi; ölüm ve ötesi ile ilgili cevaplanmasını istediğim çok sorum vardı. Gerçi Dr. Michael Newton’ın kitaplarını da okumuştum. Az çok yanıtlanmıştım ama başka görüşlere de ihtiyacım vardı.

Hatırlıyorum da 13 yaşlarında Allah konusunu düşünürdüm. Allah’ın beni yaratıp, yaşatıp, öldürüp; ceza veya ödül için ruhumu sonsuz zaman boyunca kenarda bekletecek olmasını sorgulardım. Bunca yaratılan ruhun bir kere yaşayıp kenarda beklemesi çok anlamsız geliyordu. Ortalıkta çok fazla yeni ruh ortalarda dolanıyor olmalıydı. Bilge ruhlar nasıl oluşuyordu? Onlar nereden geliyorlardı? Nasıl bilge olunurdu? Eğer hepimiz Allah’ın yarattığı kullarsak ve Allah’ın suretinden yaratıldıysak, bu yaşam biçimindeki farklar nasıl ve nereden geliyordu? Niye kimi sakat, kimi zengin, kimi kadın, kimi zenci oluyordu? Bu neye göre belirleniyordu? Allah’ın tanımı yukarıdaki gibiyse bu haksızlık olmuyor muydu? Allah bilirden ve ölünce anlarızdan daha fazla cevaba ihtiyacım vardı.

Çok uzun yıllar boyu beklemek beni bilgi konusunda açgözlü yapmıştı. Her bilgi kırıntısını topluyordum. Dolores işte tam bu dönemimde karşıma çıktı. Dr. Michael Newton ile bilgileri örtüşüyordu. Hatta Dolores ‘in çalışmaları çok daha farklı kulvara geçmiş olduğunu farkettim.

Dolores’i diğer terapistlerden ayıran olay 1968 yılında gerçekleşmiş.

1960’larda hipnoz sadece sigara bırakma, zayıflama aracı olarak kullanıyormuş. Eşiyle hipnoz yapan Dolores’in kapısını çalan bir kadın, kilo fazlasına ve böbreklerinden rahatsızlığına çare bulamayınca doktorunun tavsiyesiyle geldiğini söyler. Cannon çifti daha önce böyle bir konuyla ilgili çalışma yapmamış olmalarına rağmen kadını kabul ederler.

Seans sırasında kadının bu yaşamını çalışırlarken, bir anda kadın çiftin gözleri önünde 1920’ler Chicago’sunda yaşayan hoppa bir kıza dönüşür. Bir anda konuşması ve kişiliği değişen kadınla, daha sonra deneysel olmak üzere çalışmaya başlarlar. O dönemde geçmiş yaşam, ölüm sonrası gibi şeyler çok anormaldir. Diğer meslektaşlarıyla bilgileri de heyecanla paylaşırlar.

Yeni bir dönem başlarken, hipnozla neler yapılabileceğinin ilk adımları da atılmış olur. Bu deneysel seanslarda Allah tarafından yaratıldıktan sonra, kadının yaşadığı beş farklı yaşamı daha öğrenirler. O zamanlarda hipnoterapistler için bir el kitabı olmadığından kendi kurallarını oluştururlar. Deneyleri sırasında, hipnozla geleceği görüp göremeyeceklerini de anlamak için kendi geleceklerini de sorarlar. Denek, onları bir kasabada torunlarıyla yaşarken gördüğünü anlatır. Bu deney çiftin hayatlarını ve inanç sistemlerini sonsuza kadar değiştirir.

Tabii şimdi Dolores’in hayatını bilmeyenler, onun bundan sonra bu konuyla ilgili çok çalışmalar yapıp bu günlere geldiğini zannedebilir ama durum hiç de öyle olmamış.

1968’deki deneylerden sonra Vietnam savaşından sağlam dönen donanma subayı, Dolores’in eşi, bir gece sarhoş bir sürücünün kurbanı olur ve çok ağır yaralanır. Doktorlar yaşamasının mucize olduğunu söylerken, Dolores’in o gece tek tutunduğu şey, deneği kadının onların geleceğini söylediği andır. Doktorlara nedenini söyleyemeden yaşayacağını söyler. Kendi keşfinin doğruluğuna yürekten inanmaktadır. Eşi aylarca yoğun bakımda kalır. Dedikodular ve yargılar dolanır etraflarında. Kazanın onların başına gelmesinin sebebi olarak şeytanla işbirliği yaptıklarından ve hiç açılmaması gereken karanlık kapıları açtıkları için Tanrı’nın bir cezası olduğu söylenir. Buna karşılık Dolores, deneyinde gördüğü sevgi dolu ve nazik Tanrı’nın böyle bir şey yapmayacağına inanmaktadır. Bu inanç onu zor zamanlarında ayakta tutar. Dünyasının tepe taklak olmasının altındaki derin mesajı o sırada anlamasa da; bunun merakından ve bilgiyi araştırmasından dolayı bir ceza olmadığını için için hisseder. Zaman Dolores’in deneyinin doğru olduğunu gösterir ve eşi nihayetinde hayatının geri kalan 25 yılını tekerlekli sandalyede geçirir.

Bu olaylardan sonra Arkansas’a taşınan Dolores, yıllar sonra çocukları yuvadan ayrıldıklarında tekrar hipnoza geri dönmek ister. Nereden nasıl başlayacağını bilmemesine rağmen tek isteği; klasik hipnoz yerine geçmiş yaşamları incelemektir. 70’lerin sonu, 80’lerin başında geçmiş yaşam üzerine çok az basılı kitap vardır. Bu yüzden o da kendi tekniğini icat eder. Bu teknikle kişi zarar görmeden daha derin ve efektif transa geçmektedir. Böylece kişiden daha çok bilgi alınabilmektedir. Bunun sırrı da bilinci geri plana alarak kişinin bilinçaltını konuşturmaktır. Bu tekniği otuz küsur yıl uygulayarak mükemmel hale getirir ve akademi kurarak öğrenciler yetiştirir. Quantum Healing Hypnosis Technique adını verdiği bu sistemiyle geçmiş yaşamdan çok daha fazla evrensel bilgilere ulaşmaya, dünyanın kayıp bilgilerine ulaşmaya başlar.

 

 

Bu yazı Yaşamın İçinden kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir